NFE 2018 – Sunnuntain Nordic Cup tulokset!

Sunnuntaina Nordic Fitness Expossa kilpailtiin myös Nordic Cup:ssa lejeissa Masters bikini ja body fitness, Classic Bodybuilding, Classic Physique, Bodybuilding ja Wellness Fitness. Tästä postauksesta löytyy kyseisten kilpailujen tulokset.

Sunnuntain Nordic Cup tulokset
Bikini Fitness masters

1. Oksana Oleinik, Russia
2. Kine Saeter, Norway
3. Mari Pukk, Estonia
4. Anne Eronen, Finland
5. Tuuli Jürgens, Estonia
6. Andrea Horvath, Hungary

Body Fitness masters

1. Janne Krohn, Norway
2. Melanie Roth, Germany
3. Hanna-Mari Manninen, Finland
4. Jeanette Hansen, Norway
5. Melanie Niebergall, Germany
6. Anneli Volkov, Estonia

CBB

1. Andreas Ehrschwendtner, Austria
2. Eemi Nieminen, Finland
3. Pekka Rautio, Finland
4. Ville Jaakkola, Finland
5. Matgus Kaasik, Estonia

Classic Physique -180cm

1. Sergii Gorenkov, Russia
2. Erasmus Adiakpor, Austria
3. Alexander Espaillat, Finland
4. Michal Pattermam, Slovakia
5. Jabor Alkuwari, Qatar
6. Miso Rakita

Classic Physique +180cm

1. Paul Harris, United Kingdom
2. Nurudeen Adedorja, Finland
3. Olli Kiviniemi, Finland

Bodybuilding -90kg

1. Carles Guinart, Spain
2. Rafael Beltran, Spain
3. Ott Kiivikas, Estonia
4. Christian Racan, Austria
5. Tommi Heinonen, Spain
6. Galin Dimitrov, Bulgaria

Bodybuilding +90kg

1. Abdelaziz Jellali, Morocco
2. Harald Schober, Austria
3. Andre Niebergall, Germany
4. Ralph Decelis, Malta
5. Fabio Romagnolo, Italy
6. Lasse Sordal, Norway 

Wellness Fitness -164cm

1. Natalia Lesukova, Russia
2. Nikolatta Sularz, Poland
3. Nadezda Tsapkina, Russia
4. Maike Neuvert, Germany
5. Ksenia Serstjukova, Estonia
6. Evgeniia Sokolova, Russia

Wellness Fitness +164cm

1. Onnela Raudsepp, Estonia
2. Tea Tyvijärvi, Finland
3. Pavlina Stouracova, Czech Republic
4. Lisa-Mari Ingebritsen, Norway
5. Hanni Mäntynen, Finland
6. Kertu Rosentahl, Finland

 

Men’s Physique SM ja Fitness SM kilpailujen tulokset löytyy TÄÄLTÄ

Bikini Fitness SM tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Lauantain Nordic Cup tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Junior Cup tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Nordic Elite Pro tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Sunnuntain SM-kilpailujen tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Fitness Classic 21.-22.4.2018 KAIKKI TULOKSET

Disturb Fitness Classic on nyt kilpailtu ja fitnesskansan on aika palata arkeen, syömään riisiä, kanaa ja parsakaalia ja pumppaamaan rautaa salille. Tässä vielä kiinnostuneille kaikki viikonlopun kilpailujen tulokset sarjoittain.

Men’s physique juniorit

1. Aram Dag
2. Lauri Koskensalo
3. Alexander Moskvin
4. Tien Vo
5. Eetu Rajala
6. Saffet Kaymaz

Classic Bodybuilding juniorit

1. Pontus Reini
2. Eetu Grahn
3. Moein Shokreh
4. Tatu Vihtkari
5. Hannes Hellgren
6. Sami Sairio

Classic Bodybuilding masters

1. Voitto Suosaari
2. Matias Kari
3.Jarmo Pylvänen
4. Sami Hosio

Classic Bodybuilding

1. Tuukka Heikkinen
2. Pontus Reini
3. Alexander Espaillat
4. Eetu Grahn
5. Voitto Suosaari
6. Moein Shokreh

classic

Bodybuilding

1. Ronald Ramos
2. Rody Mushiete
3. Alexander Espaillat
4. Voitto Suosaari
5. Sami Hosio

Wellness fitness-164cm

1. Iida Peltonen
2. Karoliina Kangaskolkka
3. Jessica Silfvernagel
4. Saara Salo
5. Johanna Keikko
6. Julia Hannula

Wellness fitness +164cm

1. Emma Järvelä
2. Sara-Mia Liljedahl
3. Krista Seuna
4. Roosa Rasanen
5. Iida Ali-Rantala
6. Liisa Säkkinen

Body Fitness juniorit -163cm

1. Senni Nieminen
2. Salla Raittila
3. Jenny Nikki
4. Jasmin Mantila
5. Jenny Nyholm
6. Jessica Taanio

Body Fitness juniorit +163 cm

1. Janni Rauos
2. Bettina Broman
3. Verna Aitto-Oja
4. Viivi Rantala
5. Katja Kröger
6. Oona Eskoli

Body fitness Masters 35 -163 cm

1. Mari Vainikainen
2. Riina Kuuru
3. Teija Lahtinen
4. Heidi Ilomaki
5. Sanna Nupponen
6. Tanja Salonsaari

Body Fitness masters 35 +163cm

1. Kirsi Pelamo
2. Riina Kivikoski
3. Saara Nieminen
4. Kati Rinta-aho
5. Marjo Sappinen

Body Fitness masters 40

1. Minna Hotti
2. Sari Torvela
3. Noora Korpela
4. Linda Backlund
5. Kirsi Timonen
6. Mari Mäkinen

Body Fitness masters +45

1. Salli Valta
2. Paula Koskenheimo
3. Kati Olamo
4. Linda Sonntag
5. Katarina Hemling
6. Jaana Vuorinen

Body Fitness -158cm

1. Susanna Koivisto
2. Senni Nieminen
3. Noora Korpela
4. Jenny Nikki
5. Minna Hotti
6. Salli Valta

Body fitness -163cm

1. Elina Niemelä
2. Liis Org
3. Jenni Vittaniemi-Pietilä
4. Salla Raittila
5. Mari Vainikainen
6. Sari Torvela

Body fitness -168cm

1. Kirsi Pelamo
2. Riina Kivikoski
3. Janita Juujärvi
4. Saara Nieminen
5. Verna Aitto-oja
6. Bettina Broman

Body fitness +168cm

1. Henriikka Kemppinen
2. Maaret Nousiainen
3. Eini Koskinen
4. Jenni Rauos
5. Helena Huikkala
6. Katja Kröger

Women’s physique

1. Satu Javarus
2. Salli Valta
3. Jaana Lehto

Fitness

1. Eveliina Tistelgren
2. Jasmin Mantila
3. Janica Aherikko
4. Rita Saares
5. Sanni Lahtinen

Bikini fitness juniorit -164cm

1. Iida Peltonen
2. Sofie Grusander
3. Elvi-Victoria Alekseeva
4. Helmi Uotila
5. Noora Paukku
6. Pilvi Dunder

Bikini fitness juniorit -168cm

1. Sanna Paasimaa
2. Katariina Hokkanen
3. Katariina Kämäräinen
4. Janina Hillman
5. Hanna Uski
6. Suvi Laiho

Bikini fitness juniorit +168cm

1. Reetta Virtanen
2. Sofia Aiello
3. Anniina Mäntyjärvi
4. Silja Kallio
5. Anette Virkki
6. Oona Bebawy

Bikini fitness masters 35

1. Mervi Kuorilehto
2. Johanna Guessous
3. Anne Eronen
4. Mirja Heikkilä
5. Elina Tullinen
6. Liisa Säkkinen

Bikini fitness masters 40 ja 45

1. Sari Lilja
2. Tii Alasimi
3. Suvi Lahtinen
4. Virpi Pylkkönen
5. Marika Harjunpää
6. Anna-Maija Sarjula

Men’s physique masters

1. Janne-Pekka Marttila
2. Jussi Hartikainen
3. Aleksi Marttila

Men’s physique -174cm

1. Joonas Leppänen
2. Aram Dag
3. Kim Anttonen
4. Alexander Espaillat
5. Alexander Moskvin
6. Miikka Launiainen

Men’s physique -178cm

1. Joakim Malassu
2. Ali Alzuabidi
3. Stefan Habbal
4. Honi Hasib
5. Joel Meling
6. Maboh Amstrong

Men’s physique +178cm

1. Momar Bah
2. Rody Mushiete
3. Valtteri Skofelt
4. Jari Pussinen
5. Joona Tuominen
6. Erkki Ebeling

Bikini fitness -160cm

1. Asha Nabulime
2. Jemina Hietanen
3. Elvi-Victoria Alekseeva
4. Marjo Mattila
5. Anne Eronen
6. Helmi Uotila

Bikini fitness -163cm

1. Emmi Nenonen
2. Sofie Grusander
3. Liisa Eronen
4. Iida Peltonen
5. Renata Vanhatalo
6. Mervi Kuorilehto

Bikini fitness -168cm

1. Sanna Paasimaa
2. Johanna Guessous
3. Katariina Hokkanen
4. Krista Seuna
5. Erika Selander
6. Janina Hillman

Bikini fitness -172cm

1. Reetta Virtanen
2. Anette Virkki
3. Sofia Aiello
4. Annika Westerlund
5. Silja Kallio
6. Liisa Säkkinen

Bikini fitness +172cm

1. Tua Wikholm
2. Maija Kivimäki
3. Anniina Mäntyjärvi
4. Mirja Heikkilä
5. Joanna Heikkilä
6. Suvi Lahtinen

Kaikkien kilpailijoiden sijoitukset myös finaalikuusikon ulkopuolelta virallisine pistekortteineen löytyy Suomen Fitnessurheilu ry:n nettisivulta
Kuvia kisoista löytyy esimerkiksi NFE galleriasta