Nordic Fitness Expo 2017 – KAIKKI tulokset!

Viikonloppuna kilpailtiin Nordic Fitness Expossa Junior Cupissa, Fitness- ja Keholajien SM-kilpailuissa, Ben Weider Legacy Cupissa ja IFBB Elite Nordic Pro -kilpailussa. Kilpailuja oli mahdollista seurata niin netin eri keskustelupalstoilla, Facebookin päivitysten kautta ja jopa televisiosta. Kokosin viikonlopun aikana kilpailujen tuloksia blogiin, mistä ne oli helppo itse kunkin käydä katsomassa ja nyt päätin tehdä vielä yhden koosteen, jossa on KAIKKI viikonlopun tulokset.

nordic

Koko tuloslista on melkoisen mittava (Kätkin mukaan yhden kirjoitusvirheen, kuka löytää? 😉 )Jos koko listaa ei jaksa selata läpi, löytää hakemansa ehkä helpommin aiemmista postauksista:

TÄÄLLÄ lauantain Juonior-kilpailun sekä lauantain SM-kilpailujen tulokset

TÄÄLLÄ lauantain Ben Weider Legacy Cupin ja IFBB Nordic Elite Pro kilpailujen tulokset

TÄÄLLÄ sunnuntain SM-kilpailujen tulokset

TÄÄLLÄ sunnuntain Ben Weider Legacy Cupin tulokset

Nordic Fitness Expo Junior Cup

Body Fitness juniorit -163cm

1. Elisa Jäntti
2. Ida Turunen
3. Annika Tiitinen
4. Matleena Niskanen
5. Iisa Vaine

Body fitness juniorit +163cm

1. Pepita Ravantti
2. Nelli Heikkilä
3. Rosa VIrtanen
4. Linda Vallin
5. Vera Salmi
6. Janina Kokko
7. Riikka Tenhola
8. Laura Helin

Bikini fitness juniorit -164cm

1. Anna Sihvo
2. Vilma Honkonen
3. Eva Hokkanen
4. Salla Käsmä
5. Riikka Rissanen
6. Oona Savinainen
7. Jasmina Kela
8. Iida Ylitalo
9. Sanni Ovaska
10. Laura Raukko
11. Laura Hartikainen

Bikini fitness juniorit -169cm

1. Marietta Kiianlinna
2. Jenna Ukkonen
3. Marianne Ojalehto
4. Miia Saarinen
5. Emmi Nevala
6. Nella Enävuo
7. Janina Patronen
8. Mila Lounavuori

Bikini fitness juniorit +169cm

1. Nelli Pasanen
2. Johanna Kokkila
3. Wilhelmiina Repka
4. Beata Rantaeskola
5. Elisa Leppänen
6. Miina Salmi

Men’s physique juniorit

1. Samuel Kivikari
2. Andreas Gustafsson
3. Miikka Hongisto
4. Santeri Salminen
5. Lassi Lappi

Classic bodybuilding juniorit

1. Juho Auvinen
2. Juuso Korpela
3. Juha Turunen
4. Jyri Korvala
5. Ville Ukkonen

Nordic Fitness Expo 2017 SM-kilpailut

Classic bodybuilding SM -178cm

1. Timo Ekman
2. Samuli Nevalalinen
3. joni Lehtonen
4. Jani Veltoniemi
5. Jani Kovalainen
6. Artturi Similä
7. Mikko Timonen

Classic bodybuilding SM +178cm

1. Mikko Pitkänen
2. Nurudeen Adedorja
3. Juho Auvinen
4. Tom Aller
5. Voitto Suosaari
6. Joni Komminaho
7. Lassi Lehtovaara
8. Juha Grönblom
9. Johannes Luoma-Aho
10. Ville Ukkonen
11. Jesse Virtanen
12. Jesse Salminen

Women’s physique SM

1. Maria Kuure
2. Sari Kaarikivi-Laine
3. Tuulikki Kare
4. Riitta Mustonen

Kehonrakennus SM -80kg

1. Mika Sihvonen
2. Olli Kemppainen
3. Pekka Halonen
4. Juho Herranen
5. Juhani Herranen
6. Petri Klemettinen
7. Jari Laine
8. Kai Kuronen
9. Mikko Sundell
10. Rami Vilmunen
11. Janne Kankainen
12. Ari Ristolainen

Kehonrakennus SM -90kg

1. Henri Holappa
2. Jerry Ossi
3. Kari Tarvainen
4. Matias Niemi
5. Samuli Siitari
6. Tero Turunen
7. Robert Nitz
8. Ramiar Fehim
9. Aleksi Laajoki
10. Kimmo Antila
11. Tuomas Kuusa

Kehonrakennus SM +90kg

1. Antti Halmo
2. Toni Kohonen
3. Jari Leskinen
4. Kaj Hämäläinen
5. Juha Mentula
6. Ville Mononen

Fitness SM

1. Oona Ylitolonen
2. Rosa Virtanen

 Men’s physique SM -173cm

1. Sherko Eliassi
2. Markus Koivula
3. Mikka Launiainen
4. Hanli Xiong
5. Reshad Amiri
6. Peetu Lehmus
7. Younes Salimi
8. Arttupekka Anttila

Men’s physique SM -179cm

1. David Ouamba
2. Samuel Kivikari
3. Valtteri Lakanen
4. Jhon Cortés 
5. Miikka Hongisto
6. Valtteri Alatarvas
7. Maboh Amstrong
8. Eppu Saarela
9. Toni Kivinen
10. Jussi Sampo
11. Partik Palo-oja
12. Jani Rissanen

Men’s physique SM +179cm

1. Rewbar Sohrabi
2. Momar Bah
3. Abraham Massaquoi
4. Mihkel Altmets
5. Valtteri Skofelt
6. Mohamed Harid
7. Santeri Salminen
8. Sakari Ebeling
9. Toni Vekka
10. Teppo Tommila
11. Andreas Gustavsson
12. Carlo Grünn
13. Valto Harvistola
14. Jani Normas

Body fitness SM -158cm

1. Dina Kaspi
2. Susanna Koivisto
3. Annika Tiitinen
4. Minna Pohjola
5. Niina Sirrola
6. Saana Hämäläinen
7. Rosa Siuruainen
8. Sanna Engström
9. Terhi Immonen
10. Sara Riento
11. Petra Vuolaspuro

Body fitness SM -163cm

1. Jonna Mäkinen
2. Anna-Sofia Pekkarinen
3. Elisa Jäntti
4. Mari Kauppinen
5. Jenny Mesiniemi
6. Susanna Nurmi
7. Elina Niemelä
8. Hanna-Riikka Lehtivuori
9. Mari Vainikainen
10. Sonja-Sofia Rannanjärvi
11. Mirka Vikman
12. Emilia Perkkola
13. Noora Heilakka
14. Nina Jaukkuri
15. Leeni Laatikainen
16. Hanna Korhonen
16. Heidi Kangasniemi
16. Julia Liukkonen
16. Anna Sorvari
16. Senni Ranta-aho

Body fitness SM -168cm

1. Katarina Tunturi
2. Sanna Säkkinen
3. Elina Nöjd
4. Henna Pulkkinen
5. Ilona Haapaniemi
6. Elina Oinonen
7. Alina Tiikkainen
8. Mervi Hartikainen
9. Tiina Torppa
10. Jaana Pajunoja
11. Meiju Aaltonen
12. Janina Kokko
13. Sofia Siljama
14. Karin Purhonen

Body fitness SM +168cm

1. Heini Hakalahti
2. Nelli Heikkilä
3. Jenni Burtsov
4. Marianne Kankaisto
5. Niina Kaunisto
6. Katariina Lausto
7. Anna Hannikainen
8. Vera Salmi
9. Salla Heikkilä
10. Tiina Hyvönen
11. Maarit Mäki-Rahkola
12. Tia Ruhanen
13. Riikka Tenhola

Bikini fitness SM -160cm

1. Anna Sihvo
2. Kirsi-Tiina Ruuskanen
3. Sanita Jussila
4. Janica Joutulainen
5. Hetti Stranden
6. Saara Salo
7. Salla Käsmä
8. Emmi Ourila
9. Janika Sankala
10. Elina Raudasoja
11. Minttu Viinikka
12. Anni Anttila
13. Riikka Rissanen
14. Heljä Katajisto
15. Päivi Hietala

Bikini fitness SM -164cm

1. Liisa Eronen
2. Kati Lyytikkä
3. Aino Still
4. Emma Lehto
5. Ronja Näsman
6. Oona Savinainen
7. Eva Hokkanen
8. Eveliina Suihkonen
9. Annika Klemetti
10. Marjut Kivinen
11. Miia Kinnunen
12. Mirva Kaikko
13. Miira Yliaho

Bikini fitness SM -169cm

1. Marietta Kiianlinna
2. Tuula Seilonen
3. Jenna Ukkonen
4. Emmi Juhala
5. Veera Louhelainen
6. Denise Rosas
7. Iida Ali-Rantala
8. Krista Lepistö
9. Sonja Korpela
10. Johanna Nikkanen
11. Emilia Ala-Fossi
12. Henna Toivola
13. Tanja Meriläinen
14. Laura Pelkonen
15. Miia Grönmark
16. Hanna Sitari
16. Noora Kesti

Bikkini fitness SM -172cm

1. Jonna Nygrén-Jäntti
2. Milla Kelahaara
3. Caroliina Kinnarinen
4. Nelli Pasanen
5. Johanna Kokkila
6. Viivi Bäck
7. Laura Paavola
8. Liisa Säkkinen
9. Heta Ahonen
10. Serena Rauhala
11. Susanna Ojala

Bikini fitness SM +172cm

1. Reetta Kanniainen
2. Sonja Vilmari
3. Beata Rantaeskola
4. Wilhelmiina Repka
5. Saralotta Engblom
6. Emilia Jyräkoski
7. Reetta Saarinen
8. Anna Pötry
9. Heidi Eerola
10. Jaana Manner
11. Elisa Leppänen
12. Jenni Hynninen

Ben Weider Legacy Cup

Bikini fitness masters

1. Jonna Nygrén-Jäntti, Finland
2. Jana Teder, Estonia
3. Anastasiia Avdeeva,
4. Sanita Jussila, Finland
5. Mervi Kuorilehto, Finland
6. Aleksandra Hadinger, Austria

Body fitness masters

1. Silvia Guillen Martín, Spain
2. Hanna Saario, Finland
3. Jaana Pajunoja, Finland
4. Agnieszka Jonczyk, Finland

Body Fitness -163cm

1. Anna-Sofia Pekkarinen
2. Ipek Altun, Turkey
3. Susanna Koivisto, Finland
4. Irina Vasilkova, Russia 
5. Laura Antoft, Denmark
6. Maria Bozinovska, Macedonia 

Body Fitness -168cm

1. Anna Nawrot, Poland
2. Silvia Guillen Martín, Spain
3. Hanna Saario, Finland
4. Katarina Tunturi, Finland 
5. Sanna Säkkinen, Finland
6. Tatiyana Pudovkina, Estonia

Body Fitness +168cm

1. Connie Slyziut, United Kingdom
2. Jenni Burtsov, Finland
3. Josefa Al Ajahji, Sweden
4. Heini Hakalahti, Finland
5. Marianne Kankaisto, Finland
6. Nelli Heikkilä, Finland

Bikini fitness -160cm

1. Hanna Skvortsova, Slovakia
2. Deniz Saypinar, Turkey
3. Karoline Kjaernes, Norway
4. Paula Mocior, Poland
5. Norma Valls, Denmark
6. Hetti Stranden, Finland

Bikini fitness -164cm

1. Melina Keltaniemi, Finland
2. Mayya Leonenko, Russia
3. Daria Matveeva
4. Sally Legg
5. Jevgenia Salak, Estonia
6. Kati Lyytikkä, Finland

Bikini fitness -169cm

1. Oksana Brygidyr, Ukraine
2. Timea Trajtelova, Slovakia
3. Daria Vasilets
4. Renata Markowiczová, Czech Republic
5. Veronika Zemanová, Czech Republic
6. Reet Reimets, Estonia

Bikini fitness -172cm

1. Szonja Petruska, Hungary
2. Jana Teder, Estonia
3. Jonna Nygrén-Jäntti, Finland
4. Kathrin Pfefferkorn, Germany
5. Veronica Mancini, Italy
6. Milla Kelahaara, Finland

Bikini fitness +172cm

1. Natalia Lugovskikh, Russia
2. Ioana Estrelita Sulea, Romania
3. Phoebe Hagan, United Kingdom
4. Darya Sitdzikava, Belarus
5. Jane Tammearu, Estonia
6. Reetta Kanniainen, Finland

CBB open

1. Aristide Mbomni, Germany
2. Nurudeen Adedorja, Germany
3. Reno Banks, United Kingdom
4. Timo Ekman, Finland
5. Michael Garrett, Estonia
6. Marko Pitkänen Finland

Men’s physique -173cm

1. Sherko Eliassi, Finland
2. Robert Phill, UK
3. Pop Paul, UK
4. Nawid Eskandarpour, Germany
5. Pedro Conde, Portugal
6. Paul Gideon, UK

Men’s physique -179cm

1. Dmytro Horobets, Ukraine
2. David Ouamba, Finland
3. Mickael Pretot, France
4. Piotr Zielinski, Poland
5. Robin Olsson, Sweden
6. Maboh Amstrong, Finland

Men’s physique +179cm

1. Momar Bah, Finland
2. Steve Sanmartin, France
3. Daniel Nilsson, Sweden
4. Jaime Soler, Spain
5. Rasto Valent, UK
6. Mihkel Altmets, Finland

Muscular men’s physique

1. Fabio Rodrigues, Portugal
2. Mahmoud Elmawardy, UK

BB -80 kg

1. Mika Sihvonen, Finland
2. Olli Kemppainen, Finland
3. David Saborido Arca, Spain
4. Jari Laine, Finland

BB -90kg

1. Piotr Borecki, Poland
2. Henri Holappa, Finland
3. Pito Louisa, Netherlands
4. Matias Niemi, Finland
5. Kari Tarvainen, Finland
6. Ramiar Fehim, Finland

BB -100kg

1. Antti Halmo, Finland
2. Vitaali Valeev, Russia
3. David Pozzi, Spain
4. Pawel Jablonski, Poland
5. Mohamed Al Saban, Czech Republic
6. Michal Selmeczi, Czech Republic

BB +100kg

1. Blessing Awodibu, Ireland
2. Pawel Wodyk, Poland
3. Ole Kristian Våga, Norway
4. Toni Kohonen, Finland
5. Dmitrii Krylov, Russia
6. Juha Mentula, Finland 

IFBB Nordic Elite Pro

Bikini

1. Natalia Lugoskikh, Russia
2. Melina Keltaniemi, Finland
3. Liz Richardson, United Kingdom
4. Matilje Biagini, Italy
5. Marina Mocanu, Czech Republic
6. Szonja Petruska, Hungary

Men’s physique

1. Dennis Johansen, Norway
2. Martin Heede, Norway
3. Abel Sousa, Spain
4. Ulanov Alexandre, Russia
5. Helder Marinho, Portugal
6. Martin Montazeri, Sweden
7. Ilym Yuri, Russia
8. Goncalo Pereira, Portugal
9. Jose Bjargo, Norway
10. Mario Hervas, Spain

Nordic Fitness Expo – Sunnuntain SM-kisan tulokset!

Lahdessa kilpaillaan tänä viikonloppuna Fitness- ja keholajien SM-kilpailut Nordic Fitness Expossa. Lauantaina kilpailtiin voitoista junior-sarjoissa ja Suomen Mestaruuksista CBB:ssä, Womens Physiquessa ja kehonrakennuksessa. Niiden sarjojen tulokset löytyy TÄÄLTÄ. Sunnuntaina vuorossa oli vapaaohjlema Fitnessin, Men’s Physiquen, Body Fitnessin ja Bikini Fitnessin SM-kilpailut. Kilpailuja ja niiden tuloksia on mahdollista seurata eri puolilla nettiä ja tänä vuonna jopa telkkarista. Jos ei kuitenkaan kiinnosta kaivaa tuloksia eri puolilta pitkin nettiä, löytyy sunnuntain SM-kilpailujen tulokset kootusti tästä.

tulokset

Fitness SM

1. Oona Ylitolonen
2. Rosa Virtanen

 Men’s physique SM -173cm

1. Sherko Eliassi
2. Markus Koivula
3. Mikka Launiainen
4. Hanli Xiong
5. Reshad Amiri
6. Peetu Lehmus
7. Younes Salimi
8. Arttupekka Anttila

Men’s physique SM -179cm

1. David Ouamba
2. Samuel Kivikari
3. Valtteri Lakanen
4. Jhon Cortés 
5. Miikka Hongisto
6. Valtteri Alatarvas
7. Maboh Amstrong
8. Eppu Saarela
9. Toni Kivinen
10. Jussi Sampo
11. Partik Palo-oja
12. Jani Rissanen

Men’s physique SM +179cm

1. Rewbar Sohrabi
2. Momar Bah
3. Abraham Massaquoi
4. Mihkel Altmets
5. Valtteri Skofelt
6. Mohamed Harid
7. Santeri Salminen
8. Sakari Ebeling
9. Toni Vekka
10. Teppo Tommila
11. Andreas Gustavsson
12. Carlo Grünn
13. Valto Harvistola
14. Jani Normas

Body fitness SM -158cm

1. Dina Kaspi
2. Susanna Koivisto
3. Annika Tiitinen
4. Minna Pohjola
5. Niina Sirrola
6. Saana Hämäläinen
7. Rosa Siuruainen
8. Sanna Engström
9. Terhi Immonen
10. Sara Riento
11. Petra Vuolaspuro

Body fitness SM -163cm

1. Jonna Mäkinen
2. Anna-Sofia Pekkarinen
3. Elisa Jäntti
4. Mari Kauppinen
5. Jenny Mesiniemi
6. Susanna Nurmi
7. Elina Niemelä
8. Hanna-Riikka Lehtivuori
9. Mari Vainikainen
10. Sonja-Sofia Rannanjärvi
11. Mirka Vikman
12. Emilia Perkkola
13. Noora Heilakka
14. Nina Jaukkuri
15. Leeni Laatikainen
16. Hanna Korhonen
16. Heidi Kangasniemi
16. Julia Liukkonen
16. Anna Sorvari
16. Senni Ranta-aho

Body fitness SM -168cm

1. Katarina Tunturi
2. Sanna Säkkinen
3. Elina Nöjd
4. Henna Pulkkinen
5. Ilona Haapaniemi
6. Elina Oinonen
7. Alina Tiikkainen
8. Mervi Hartikainen
9. Tiina Torppa
10. Jaana Pajunoja
11. Meiju Aaltonen
12. Janina Kokko
13. Sofia Siljama
14. Karin Purhonen

Body fitness SM +168cm

1. Heini Hakalahti
2. Nelli Heikkilä
3. Jenni Burtsov
4. Marianne Kankaisto
5. Niina Kaunisto
6. Katariina Lausto
7. Anna Hannikainen
8. Vera Salmi
9. Salla Heikkilä
10. Tiina Hyvönen
11. Maarit Mäki-Rahkola
12. Tia Ruhanen
13. Riikka Tenhola

Bikini fitness SM -160cm

1. Anna Sihvo
2. Kirsi-Tiina Ruuskanen
3. Sanita Jussila
4. Janica Joutulainen
5. Hetti Stranden
6. Saara Salo
7. Salla Käsmä
8. Emmi Ourila
9. Janika Sankala
10. Elina Raudasoja
11. Minttu Viinikka
12. Anni Anttila
13. Riikka Rissanen
14. Heljä Katajisto
15. Päivi Hietala

Bikini fitness SM -164cm

1. Liisa Eronen
2. Kati Lyytikkä
3. Aino Still
4. Emma Lehto
5. Ronja Näsman
6. Oona Savinainen
7. Eva Hokkanen
8. Eveliina Suihkonen
9. Annika Klemetti
10. Marjut Kivinen
11. Miia Kinnunen
12. Mirva Kaikko
13. Miira Yliaho

Bikini fitness SM -169cm

1. Marietta Kiianlinna
2. Tuula Seilonen
3. Jenna Ukkonen
4. Emmi Juhala
5. Veera Louhelainen
6. Denise Rosas
7. Iida Ali-Rantala
8. Krista Lepistö
9. Sonja Korpela
10. Johanna Nikkanen
11. Emilia Ala-Fossi
12. Henna Toivola
13. Tanja Meriläinen
14. Laura Pelkonen
15. Miia Grönmark
16. Hanna Sitari
16. Noora Kesti

Bikini fitness SM -172cm

1. Jonna Nygrén-Jäntti
2. Milla Kelahaara
3. Caroliina Kinnarinen
4. Nelli Pasanen
5. Johanna Kokkila
6. Viivi Bäck
7. Laura Paavola
8. Liisa Säkkinen
9. Heta Ahonen
10. Serena Rauhala
11. Susanna Ojala

Bikini fitness SM +172cm

1. Reetta Kanniainen
2. Sonja Vilmari
3. Beata Rantaeskola
4. Wilhelmiina Repka
5. Saralotta Engblom
6. Emilia Jyräkoski
7. Reetta Saarinen
8. Anna Pötry
9. Heidi Eerola
10. Jaana Manner
11. Elisa Leppänen
12. Jenni Hynninen

Ihan mahtavia suorituksia! Hatun nosto ihan jokaiselle itsensä lavalle asti taistelleelle!

TÄÄLLÄ lauantain Juonior-kilpailun sekä lauantain SM-kilpailujen tulokset

TÄÄLLÄ lauantain Ben Weider Legacy Cupin ja IFBB Nordic Elite Pro kilpailujen tulokset

TÄÄLLÄ sunnuntain Ben Weider Legacy Cupin tulokset