Nordic Fitness Expo 2018 – KAIKKI TULOKSET!

Viikonloppun aikana on Nordic Fitness Expossa kilpailtu fitness- ja fysiikkalajien Suomen mestaruuksista, kansainvälisessä Nordic Cup:ssa ja vielä ammattilaisten Nordic Elite Pro:ssa. On jännitetty omien suosikkikilpailijoiden puolesta, koettu riemunhetkiä ja pettymyksiä. Sarjoja on eri kilpailuissa ollut kymmeniä ja kilpailijoita satoja.

tulokset

Kaikkien viikonlopun kilpailujen tulokset ja kilpailijoiden sijoitukset löydät tästä massiivisesta tulospostauksesta. Jos et halua selata koko postausta läpi, vaan sinua kiinnostaa lähinnä jonkun tietyn kilpailun tulokset, ne löytyvät kätevämmin näistä linkeistä:

Men’s Physique SM ja Fitness SM kilpailujen tulokset löytyy TÄÄLTÄ

Bikini Fitness SM tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Sunnuntain SM-kilpailujen tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Junior Cup tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Lauantain Nordic Cup tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Sunnuntain Nordic Cup tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Nordic Elite Pro tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

 

Nordic Fitness Expo 2018 – KAIKKI TULOKSET!

Alta löytyy kaikkien viikonloppuna kilpailtujen sarjojen tulokset. Suokaa anteeksi kirjoitusvirheet tai muut mokat 🙂

Men’s Physique -173cm SM

1. David Ouamba
2. Aram Dag
3. Marwan Muhtasam Najim
4. Eerik Vainio
5. Hanli Xiong
6. Tien Vo
7. Soroush Salmani
8. Ville Väkeväinen
9. Shah Hasan
10. Ahmed Saad
11. Jouni Innanen
12. Ahmed Hussein Ali
13. Markus Hannela

Men’s Physique -179cm SM

1. Ali Alzuabidi
2. Tino Mäkelä
3. Stefan Habbal
4. Miika Samula
5. Honi Hasib
6. Miika Hongisto
7. Jesse Perttu
8. Mikko Nuolioja
9. Aref Amiri
10. Julius Virtanen
11. Toni Jääskeläinen
12. Erno Salokanto
13. Christian Lindqvist
14. Lauri Jokinen
15. Jere Komulainen

Men’s Physique +179cm SM

1. Momar Bah
2. Rami Kahil
3. Janne Uusitalo
4. Luukas Lindeman
5. Tuomas Ylinikkilä
6. Abraham Massaquoi
7. Sami Lanttola
8. Andreas Hamberg
9. Andrew Fahy
10. Karim Nabli
11. Aleksi Silventoinen
12. Valto Harvistola
13. Conny Granroth
14. Erkki Ebeling
15. Santeri Sorasahl
16. Juho Lehtinen
16. Markus Metsänen
16. Teppo Tommila
16. Jani Korkiamäki
16. Tommi Filppa
16. Ossi Harju

Men’s Physique Overall

Momar Bah

Fitness SM

1. Jessica Huhtinen

Bikini Fitness -160cm SM

1. Clarissa Pajukoski
2. Minttu Viinikka
3. Janica Joutulainen
4. Marjo Voutilainen
5. Ida Keränen
6. Alisa Kyheröinen
7. Jemina Hietanen
8. Riikka Rissanen
9. Vilma Honkonen
10. Sofia Fagerström
11. Kirsi-Tiina Ruuskanen
12. Salla Käsmä
13. Saara Aure
14. Anne-Veera Riikonen
15. Lenita Ugartechea

Bikini Fitness -164cm SM

1. Emmi Nenonen
2. Iida Peltonen
3. Kati Lyytikkä
4. Renata Vanhatalo
5. Liisa Ahtinen
6. Mervi Kuorilehto
7. Alina Kärkkäinen
8. Chauane Posti
9. Elina Tullinen
10. Jade Liikkanen
11. Suvi Keskinen
12. Petra Vesala
13. Mariam Sotamaa
14. Vasilina Cheskidova

Bikini Fitness -169cm SM

1. Ilona Siekkinen
2. Sanna Paasimaa
3. Vilma Toiviainen
4. Vilma Viitala
5. Sini Nyholm
6. Sandra Manner
7. Krista Lepistö
8. Suvi Laiho
9. Iida Ali-rantala
10. Sonja Netsäinen
11. Lotta Saariluoma
12. Jenna Ukkonen
13. Linda Gulin
14. Noora Kesti
15. Olga Antufeva
16. Siiri Murto

Bikini Fitness -172cm SM

1. Sofia Aiello
2. Laura Paavola
3. Nelli Pasanen
4. Silja Pihlaja
5. Julia Matilainen
6. Anette Virkki
7. Heta Ahonen
8. Netta Suikkanen
9. Annika Westerlund
10. Liisa Säkkinen
11. Mira Tolvanen

Bikini Fitness +172cm SM

1. Maija Kivimäki
2. Beata Rantaeskola
3. Jaana Manner
4. Emmi Lohva
5. Veera Kartano
6. Saralotta Engblom
7. Hanna Sjöholm
8. Linda Sonntag
9. Sanna Mattila
10. Mirina Rannikko
11. Katja Karhu
12. Jenika Holmström

CBB -178cm

1. Eemi Nieminen
2. Pekka Rautio
3. Tuomas Liikala
4. Jami Määttänen
5. Pasi Järvenpää
6. Johnny Fury
7. Niko Reinikainen
8. Vesa-Matti Haapala
9. Ville Jaakkola
10. Niko Varjola
11. Juuso Komulainen
12. Larieemeli Kuusisto
13. Aleksi Santala
14. Sami Hosio
15. Riku Männikkö

CBB +178cm

1. Utti Hietala
2. Jouni Pesonen
3. Roni Kanerva
4. Antti Ala-Laurinaho
5. Johannes Pohjus
6. Samu Pitkänen
7. Jarkko Virta
8. Jani Sinisalo
9. Erno Mäntylä
10. Janne Niemelä
11. Harri Ahopalo

Classic Physique

1. Alexander Espaillat
2. Nurudeen Dean Adedorja
3. Mikko Nuolioja
4. Eemi Nieminen
5. Antti Ala-Laurinaho
6. Olli Kiviniemi
7. Juho Kurko
8. Roni Kanerva
9. Vesa-Matti Haapala
10. Janne Niemelä

Bodybuilding

1. Nurudeen Dean Adedorja
2. Rody Mushiete
3. Olli Kiviniemi
4. Pasi Räisänen
5. Petko Stoyanov

Women’s Physique

1. Tanja Eskola
2. Hanna Soininen
3. Ulpu Silvennoinen
4. Marika Näykki
5. Milla Ylinen
6. Kati Tillivirta
7. Netta Ristola

Wellness Fitness -164cm

1. Johanna Hermans
2. Janika Sankala
3. Jurate Budaite-Kurronen
4. Enni Pääkkönen
5. Saara Salo
6. Juuli Pykälinen
7. Meeri Mäenpää
8. Jenni Laamanen
9. Saara Löfqvist

Wellness Fitness +164cm

1. Tea Tyvijärvi
2. Kristiina Venäläinen
3. Anna Ropponen
4. Hanni Mäntynen
5. Katja Leimuvirta
6. Tytti Saarinen
7. Kertu Rosenthal
8. Janette Nasi

Body fitness -158

1. Miia Nyyssönen
2. Tanja Tuohino
3. Taina Tarvainen
4. Maiju Minea Aalto
5. Hannamari Raitonen
6. Kirsi Timonen
7. Kati Olamo
8. Sanni Reiniö
9. Heidi Ilomäki
10. Maiju Arola

Body fitness -163

1. Minna Tanttu
2. Elina Niemelä
3. Anu Koski
4. Maria Juvas
5. Anna-Sofia Pekkarinen
6. Katriina Pietilä
7. Senni Ranta-aho
8. Janni Hiekkataipale
9. Laura Hipsi
10. Heli Karhu
11. Ida Turunen
12. Jenna Elo
13. Susanna Hurskainen
14. Sanna Laamanen
15. Teija Lahtinen
16. Tiina Suronen
17. Paula koskenheimo

Body fitness -168

1. Pepita Ravantti
2. Maria Neuvonen
3. Nelli Heikkilä
4. Marika Rontti
5. Krista Luoto
6. Henna Tuomainen
7. Virpi Tolvanen
8. Katja Kröger
9. Iida Loukkaanhuhta
10. Tessa Olsbo
11. Saila Hilvola
12. Marjo Hurme
13. Jonna Repo
14. Elisa Nevala
15. Krista Rajahalme
16. Heidi Järvinen
17. Sanna Kinnunen
18. Emmi Salenius
19. Heini Rissanen
20. Riikka Palo
21. EssiFälden

Body fitness +168

1. Henriikka Kemppinen
2. Essi Kinnunen
3. Marianne Kankaisto
4. Helena Huikkala
5. Emilia jyräkoski
6. Hanna-Mari Manninen
7. Linda Backlund
8. Sanna Kiiski
9. Niina Kaunisto
10. Kati Rinta-aho
11. Minttu Saarelainen
12. Susanna Suntila
13. Annika Koskiola
14. Niina Jalasjoki
15. Johanna Väätäinen
16. Maria Moisio
17. Laura Lehtinen

Junior Cup Men’s Physique

1. Rami Khalil
2. Janne Uusitalo
3. Ville Väkeväinen
4. Jesse Perttu
5. Julius Virtanen
6. Toni Jääskeläinen

Junior Cup Classic Bodybuilding

1. Moein Shokreh
2. Kalle Vehkaperä
3. Matias Meisalo
4. Harri Immonen

Junior Cup Body Fitness

1. Nelli Heikkilä
2. Ida Turunen
3. Janni Hiekkataipale
4. Iida Loukkaanhuhta
5. Lola Lerche
6. Katja Kröger
7. Emma Antikainen

Junior Cup Bikini Fitness -164cm

1. Ida Keränen
2. Eveliina Henriksson
3. Vilma Honkonen
4. Alisa Kyheröinen
5. Riikka Rissanen
6. Jade Liikkanen
7. Sofia Fagerström
8. Vilhelmiina Sillanpää

Junior Cup Bikini Fitness +164cm

1. Ilona Siekkinen
2. Vilma Viitala
3. Julia Matilainen
4. Johanna Virkkunen
5. Suvi Laiho
6. Sini Nyholm
7. Maxine Julia Malmström

Body Fitness -163cm

1. Marte Lian, Norway
2. Virginija Kaminska, Lithuania
3. Daria Ivanova, Russia
4. Anna-Sofia Pekkarinen, Finland
5. Kari Solleid, Norway
6. Chantal Graziani, Malta

Body Fitness -168cm

1. Alina Yaman, Ukraine
2. Pepita Ravantti, Finland
3. Nelli Heikkilä, Finland
4. Stanislava Volekova, Slovakia
5. Melissa Geimer, Germany
6. Daniela Ehrschwedtner, Austria

Body Fitness +168cm

1. Henriikka Kemppinen, Finland
2. Soraya Alvarez, Spain
3. Marianne Kankaisto, Finland
4. Melanie Niebergall, Germany
5. Henriette Alfstadsaeter, Norway
6. Helena Huikkala, Finland

Men’s Physique -173cm

1. David Ouamba, Finland
2. Renatas Suleimanovas, Lithuania
3. Aleksander Solland, Norway
4. Marwan Muhtasam, Finland
5. Hanli Xiong, Finland
6. Levan Gobejishvili, Georgia

Men’s Physique -179cm

1. Jones Ahmad, Sweden
2. Piotr Zielinski, Poland
3. Rashid Kwarasay, Norway
4. Tino Mäkelä, Finland
5. Ali Alzuabidi, Finland
6. Piotr Majchrowicz, Poland

Men’s Physique +179cm

1. Momar Bah, Finland
2. Dominik Antos, Slovakia
3. Petter Horgan, Norway
4. Nikita Dvorkin, Estonia
5. Randy Tutu, Norway
6. Ats Lahi, Estonia

Bikini fitness -160cm

1. Arida Muru, Estonia
2. Janica Joutulainen, Finland
3. Bettina Bjomaa, Norway
4. Marjo Voutilainen, Finland
5. Clarissa Pajukoski, Finland
6. Liis Rosentahl, Estonia

Bikini Fitness -164cm

1. Claudia Nielsen, Denmark
2. Iida Peltonen, Finland
3. Heidrun Ertsaas, Norway
4. Andrea Lowing, Norway
5. Emmi Nenonen, Finland
6. Anna Fedorova, Estonia

Bikini Fitness -169cm

1. Julia Tzisova, Estonia
2. Eliska Dombkova, Czech Republic
3. Agne Kiviselg, Estonia
4. Vilma Toiviainen, Finland
5. Lene Fossal, Norway
6. Andrea Horvath, Hungary

Bikini Fitness -172cm

1. Oksana Oleinik, Russia
2. Elena Temnikova, Russia
3. Natalia Ejsmont, Norway
4. Galina Osirtseva, Russia
5. Kristina Brunauer, Austria
6. Yana Grishina, Ukraine

Bikini Fitness +172cm

1. Mari Pukk, Estonia
2. Therese Sivertsen, Norway
3. Sanna Mattila, Finland
4. Beata Rantaeskola, Finland
5. Kristiin-Heleen Uuemois, Estonia
6. Lisett Luts, Estonia

Bikini Fitness masters

1. Oksana Oleinik, Russia
2. Kine Saeter, Norway
3. Mari Pukk, Estonia
4. Anne Eronen, Finland
5. Tuuli Jürgens, Estonia
6. Andrea Horvath, Hungary

Body Fitness masters

1. Janne Krohn, Norway
2. Melanie Roth, Germany
3. Hanna-Mari Manninen, Finland
4. Jeanette Hansen, Norway
5. Melanie Niebergall, Germany
6. Anneli Volkov, Estonia

CBB

1. Andreas Ehrschwendtner, Austria
2. Eemi Nieminen, Finland
3. Pekka Rautio, Finland
4. Ville Jaakkola, Finland
5. Matgus Kaasik, Estonia

Classic Physique -180cm

1. Sergii Gorenkov, Russia
2. Erasmus Adiakpor, Austria
3. Alexander Espaillat, Finland
4. Michal Pattermam, Slovakia
5. Jabor Alkuwari, Qatar
6. Miso Rakita

Classic Physique +180cm

1. Paul Harris, United Kingdom
2. Nurudeen Adedorja, Finland
3. Olli Kiviniemi, Finland

Bodybuilding -90kg

1. Carles Guinart, Spain
2. Rafael Beltran, Spain
3. Ott Kiivikas, Estonia
4. Christian Racan, Austria
5. Tommi Heinonen, Spain
6. Galin Dimitrov, Bulgaria

Bodybuilding +90kg

1. Abdelaziz Jellali, Morocco
2. Harald Schober, Austria
3. Andre Niebergall, Germany
4. Ralph Decelis, Malta
5. Fabio Romagnolo, Italy
6. Lasse Sordal, Norway 

Wellness Fitness -164cm

1. Natalia Lesukova, Russia
2. Nikolatta Sularz, Poland
3. Nadezda Tsapkina, Russia
4. Maike Neuvert, Germany
5. Ksenia Serstjukova, Estonia
6. Evgeniia Sokolova, Russia

Wellness Fitness +164cm

1. Onnela Raudsepp, Estonia
2. Tea Tyvijärvi, Finland
3. Pavlina Stouracova, Czech Republic
4. Lisa-Mari Ingebritsen, Norway
5. Hanni Mäntynen, Finland
6. Kertu Rosentahl, Finland

Men’s Physique

1. Dennis Johansen, Norway
2. Sherko Elyassi, Finland
3. Thierry Bayala, France
4. Daniel Garrido, Spain
5. Denis Romanov, Russia
6. Martin Heede, Norway
7. Jean Luc Ganot, Haiti
8. Javier Xicola Hidalgo, Spain
9. Michael Deryck, Belgium
10. Ioannis Tillos, Greece
11. Jose David Barragan Portilla, Spain
12. Christian Triano Cantero, Spain
13. Jean Philipe Cesari, France

Bodybuilding -90kg

1. Mika Sihvonen, Finland
2. Mihoubi Zohir, Algeria
3. Andrei Melnikov, Russia
4. Abel Martin Perez, Spain
5. Marcos Herrera, Spain
6. Abdelkarin Ammari, Quatar

Bodybuilding +90kg

1. Szymon Lada, Poland
2. Gregory Bellot, Spain
3. Carlos Blanco, Spain
4. Dalibor Hajek, Czeck Republic
5. Andrzej Kolodziejczyk, Poland
6. Dimitri Semenin, Russia
7. Peter Wilenius, Finland
8. Omar Pellejero, Spain

Bodybuilding Overall

1. Mika Sihvonen, Finland
2. Szymon Lada, Poland

Bikini Fitness

1. Yana Kuznetsova, Russia
2. Melina Keitaaniemi, Finland
3. Inge Moeller, Argentina
4. Marina Mocanu, Czeck Republic
5. Matilde Biagini, Italy
6. Hanna Skvortsova, Ukraine
7. Deniz Saypinar, Turkey
8. Olga Korchaka, Russia
9. Andre Vagur, Estonia
10. Reet Reimets, Estonia
11. Tayri Rodriguez, Spain
12. Szonja Petruska, Hungary
13. Karina Gavrikova, Hungary
14. Helena Mang, Estonia
15. Birgitta Bekefi, Hungary

Bodyfitness

1. Adela Ondrejovicova, Slovakia
2. Raquel Arranz, Spain
3. Marina Chamoun, Sweden
4. Alzbeta Petkova, Slovakia
5. Tiina Vaskelainen, Finland
6. Konnie Slyziute, United Kingdom
7. Sidibe Khoudied, France
8. Heini Hakalahti, Finland
9. Asmaa Salimi, Canada

 

Loppuun vielä kiinnostuneille pari linkkiä

Valtava määrä laadukkaita kuvia Nordic Fitness Expon SM-kilpailuista löytyy TÄÄLTÄ

SM-kilpailut ovat nähtävillä myös Yle Areenassa seuraavan 30 vuorokauden ajan TÄÄLLÄ

 

Ja nyt, kun olet kahlannut tämän kaiken läpi, palkitse itsesi shoppailemalla jotain kivaa House of Brandon verkkokaupasta, tarjoan 15 euroa shoppailurahaa koodilla SHOP15 (15€ alennus yli 60€ ostoksesta, voimassa 9.10. asti)

NFE 2018 – Lauantain Nordic Cup tulokset!

Nordic Fitness Expossa kilpaillaan paitsi eri lajien Suomen mestaruuksista, myös kansainvälinen IFBB Nordic Cup, jonka overall-voittajat pääsevät osallistumaan myös illan ammattilaiskilpailuun IFBB Nordic Elite Pro:hon. Tässä IFBB Nordic Cup kilpailujen tulokset.

Body Fitness -163cm

1. Marte Lian, Norway
2. Virginija Kaminska, Lithuania
3. Daria Ivanova, Russia
4. Anna-Sofia Pekkarinen, Finland
5. Kari Solleid, Norway
6. Chantal Graziani, Malta

Body Fitness -168cm

1. Alina Yaman, Ukraine
2. Pepita Ravantti, Finland
3. Nelli Heikkilä, Finland
4. Stanislava Volekova, Slovakia
5. Melissa Geimer, Germany
6. Daniela Ehrschwedtner, Austria

Body Fitness +168cm

1. Henriikka Kemppinen, Finland
2. Soraya Alvarez, Spain
3. Marianne Kankaisto, Finland
4. Melanie Niebergall, Germany
5. Henriette Alfstadsaeter, Norway
6. Helena Huikkala, Finland

Men’s Physique -173cm

1. David Ouamba, Finland
2. Renatas Suleimanovas, Lithuania
3. Aleksander Solland, Norway
4. Marwan Muhtasam, Finland
5. Hanli Xiong, Finland
6. Levan Gobejishvili, Georgia

Men’s Physique -179cm

1. Jones Ahmad, Sweden
2. Piotr Zielinski, Poland
3. Rashid Kwarasay, Norway
4. Tino Mäkelä, Finland
5. Ali Alzuabidi, Finland
6. Piotr Majchrowicz, Poland

Men’s Physique +179cm

1. Momar Bah, Finland
2. Dominik Antos, Slovakia
3. Petter Horgan, Norway
4. Nikita Dvorkin, Estonia
5. Randy Tutu, Norway
6. Ats Lahi, Estonia

Bikini fitness -160cm

1. Arida Muru, Estonia
2. Janica Joutulainen, Finland
3. Bettina Bjomaa, Norway
4. Marjo Voutilainen, Finland
5. Clarissa Pajukoski, Finland
6. Liis Rosentahl, Estonia

Bikini Fitness -164cm

1. Claudia Nielsen, Denmark
2. Iida Peltonen, Finland
3. Heidrun Ertsaas, Norway
4. Andrea Lowing, Norway
5. Emmi Nenonen, Finland
6. Anna Fedorova, Estonia

Bikini Fitness -169cm

1. Julia Tzisova, Estonia
2. Eliska Dombkova, Czech Republic
3. Agne Kiviselg, Estonia
4. Vilma Toiviainen, Finland
5. Lene Fossal, Norway
6. Andrea Horvath, Hungary

Bikini Fitness -172cm

1. Oksana Oleinik, Russia
2. Elena Temnikova, Russia
3. Natalia Ejsmont, Norway
4. Galina Osirtseva, Russia
5. Kristina Brunauer, Austria
6. Yana Grishina, Ukraine

Bikini Fitness +172cm

1. Mari Pukk, Estonia
2. Therese Sivertsen, Norway
3. Sanna Mattila, Finland
4. Beata Rantaeskola, Finland
5. Kristiin-Heleen Uuemois, Estonia
6. Lisett Luts, Estonia

 

Men’s Physique SM ja Fitness SM kilpailujen tulokset löytyy TÄÄLTÄ

Bikini Fitness SM tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Junior Cup tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Nordic Elite Pro tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Sunnuntain SM-kilpailujen tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Sunnuntain Nordic Cup tulokset löytyvät TÄÄLTÄ