NFE 2018 – Sunnuntain SM-kilpailujen tulokset!

Nordic Fitness Expossa on kilpailtu jo useista Suomen mestaruuksista, on ollut kansainvälistä Nordic Cupia ja ammattilaiskilpailua. Tänään taisteltiin Welness Fitnessin, Women’s Physiquen, Body Fitnessin, Bodybuildingin, CBB:n ja miesten uuden Classic Physiquen Suomenmestaruuksista. Tässä on sunnuntain SM-kilpailujen tulokset.

Sunnuntain SM-kilpailujen tulokset
CBB -178cm

1. Eemi Nieminen
2. Pekka Rautio
3. Tuomas Liikala
4. Jami Määttänen
5. Pasi Järvenpää
6. Johnny Fury
7. Niko Reinikainen
8. Vesa-Matti Haapala
9. Ville Jaakkola
10. Niko Varjola
11. Juuso Komulainen
12. Larieemeli Kuusisto
13. Aleksi Santala
14. Sami Hosio
15. Riku Männikkö

CBB +178cm

1. Utti Hietala
2. Jouni Pesonen
3. Roni Kanerva
4. Antti Ala-Laurinaho
5. Johannes Pohjus
6. Samu Pitkänen
7. Jarkko Virta
8. Jani Sinisalo
9. Erno Mäntylä
10. Janne Niemelä
11. Harri Ahopalo

Classic Physique

1. Alexander Espaillat
2. Nurudeen Dean Adedorja
3. Mikko Nuolioja
4. Eemi Nieminen
5. Antti Ala-Laurinaho
6. Olli Kiviniemi
7. Juho Kurko
8. Roni Kanerva
9. Vesa-Matti Haapala
10. Janne Niemelä

Bodybuilding

1. Nurudeen Dean Adedorja
2. Rody Mushiete
3. Olli Kiviniemi
4. Pasi Räisänen
5. Petko Stoyanov

Women’s Physique

1. Tanja Ekola
2. Hanna Soininen
3. Ulpu Silvennoinen
4. Marika Näykki
5. Milla Ylinen
6. Kati Tillivirta
7. Netta Ristola

Wellness Fitness -164cm

1. Johanna Hermans
2. Janika Sankala
3. Jurate Budaite-Kurronen
4. Enni Pääkkönen
5. Saara Salo
6. Juuli Pykälinen
7. Meeri Mäenpää
8. Jenni Laamanen
9. Saara Löfqvist

Wellness Fitness +164cm

1. Tea Tyvijärvi
2. Kristiina Venäläinen
3. Anna Ropponen
4. Hanni Mäntynen
5. Katja Leimuvirta
6. Tytti Saarinen
7. Kertu Rosenthal
8. Janette Nasi

Body fitness -158

1. Miia Nyyssönen
2. Tanja Tuohino
3. Taina Tarvainen
4. Maiju Minea Aalto
5. Hannamari Raitonen
6. Kirsi Timonen
7. Kati Olamo
8. Sanni Reiniö
9. Heidi Ilomäki
10. Maiju Arola

Body fitness -163

1. Minna Tanttu
2. Elina Niemelä
3. Anu Koski
4. Maria Juvas
5. Anna-Sofia Pekkarinen
6. Katriina Pietilä
7. Senni Ranta-aho
8. Janni Hiekkataipale
9. Laura Hipsi
10. Heli Karhu
11. Ida Turunen
12. Jenna Elo
13. Susanna Hurskainen
14. Sanna Laamanen
15. Teija Lahtinen
16. Tiina Suronen
17. Paula koskenheimo

Body fitness -168

1. Pepita Ravantti
2. Maria Neuvonen
3. Nelli Heikkilä
4. Marika Rontti
5. Krista Luoto
6. Henna Tuomainen
7. Virpi Tolvanen
8. Katja Kröger
9. Iida Loukkaanhuhta
10. Tessa Olsbo
11. Saila Hilvola
12. Marjo Hurme
13. Jonna Repo
14. Elisa Nevala
15. Krista Rajahalme
16. Heidi Järvinen
17. Sanna Kinnunen
18. Emmi Salenius
19. Heini Rissanen
20. Riikka Palo
21. EssiFälden

Body fitness +168

1. Henriikka Kemppinen
2. Essi Kinnunen
3. Marianne Kankaisto
4. Helena Huikkala
5. Emilia jyräkoski
6. Hanna-Mari Manninen
7. Linda Backlund
8. Sanna Kiiski
9. Niina Kaunisto
10. Kati Rinta-aho
11. Minttu Saarelainen
12. Susanna Suntila
13. Annika Koskiola
14. Niina Jalasjoki
15. Johanna Väätäinen
16. Maria Moisio
17. Laura Lehtinen

 

Men’s Physique SM ja Fitness SM kilpailujen tulokset löytyy TÄÄLTÄ

Bikini Fitness SM tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Lauantain Nordic Cup tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Junior Cup tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Nordic Elite Pro tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Sunnuntain Nordic Cup tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Metallisydän

2 vastausta artikkeliin “NFE 2018 – Sunnuntain SM-kilpailujen tulokset!”

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.

 6
Tykkää jutusta