NFE 2018 – Lauantain Nordic Cup tulokset!

Nordic Fitness Expossa kilpaillaan paitsi eri lajien Suomen mestaruuksista, myös kansainvälinen IFBB Nordic Cup, jonka overall-voittajat pääsevät osallistumaan myös illan ammattilaiskilpailuun IFBB Nordic Elite Pro:hon. Tässä IFBB Nordic Cup kilpailujen tulokset.

Body Fitness -163cm

1. Marte Lian, Norway
2. Virginija Kaminska, Lithuania
3. Daria Ivanova, Russia
4. Anna-Sofia Pekkarinen, Finland
5. Kari Solleid, Norway
6. Chantal Graziani, Malta

Body Fitness -168cm

1. Alina Yaman, Ukraine
2. Pepita Ravantti, Finland
3. Nelli Heikkilä, Finland
4. Stanislava Volekova, Slovakia
5. Melissa Geimer, Germany
6. Daniela Ehrschwedtner, Austria

Body Fitness +168cm

1. Henriikka Kemppinen, Finland
2. Soraya Alvarez, Spain
3. Marianne Kankaisto, Finland
4. Melanie Niebergall, Germany
5. Henriette Alfstadsaeter, Norway
6. Helena Huikkala, Finland

Men’s Physique -173cm

1. David Ouamba, Finland
2. Renatas Suleimanovas, Lithuania
3. Aleksander Solland, Norway
4. Marwan Muhtasam, Finland
5. Hanli Xiong, Finland
6. Levan Gobejishvili, Georgia

Men’s Physique -179cm

1. Jones Ahmad, Sweden
2. Piotr Zielinski, Poland
3. Rashid Kwarasay, Norway
4. Tino Mäkelä, Finland
5. Ali Alzuabidi, Finland
6. Piotr Majchrowicz, Poland

Men’s Physique +179cm

1. Momar Bah, Finland
2. Dominik Antos, Slovakia
3. Petter Horgan, Norway
4. Nikita Dvorkin, Estonia
5. Randy Tutu, Norway
6. Ats Lahi, Estonia

Bikini fitness -160cm

1. Arida Muru, Estonia
2. Janica Joutulainen, Finland
3. Bettina Bjomaa, Norway
4. Marjo Voutilainen, Finland
5. Clarissa Pajukoski, Finland
6. Liis Rosentahl, Estonia

Bikini Fitness -164cm

1. Claudia Nielsen, Denmark
2. Iida Peltonen, Finland
3. Heidrun Ertsaas, Norway
4. Andrea Lowing, Norway
5. Emmi Nenonen, Finland
6. Anna Fedorova, Estonia

Bikini Fitness -169cm

1. Julia Tzisova, Estonia
2. Eliska Dombkova, Czech Republic
3. Agne Kiviselg, Estonia
4. Vilma Toiviainen, Finland
5. Lene Fossal, Norway
6. Andrea Horvath, Hungary

Bikini Fitness -172cm

1. Oksana Oleinik, Russia
2. Elena Temnikova, Russia
3. Natalia Ejsmont, Norway
4. Galina Osirtseva, Russia
5. Kristina Brunauer, Austria
6. Yana Grishina, Ukraine

Bikini Fitness +172cm

1. Mari Pukk, Estonia
2. Therese Sivertsen, Norway
3. Sanna Mattila, Finland
4. Beata Rantaeskola, Finland
5. Kristiin-Heleen Uuemois, Estonia
6. Lisett Luts, Estonia

 

Men’s Physique SM ja Fitness SM kilpailujen tulokset löytyy TÄÄLTÄ

Bikini Fitness SM tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Junior Cup tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Nordic Elite Pro tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Sunnuntain SM-kilpailujen tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Sunnuntain Nordic Cup tulokset löytyvät TÄÄLTÄ

Metallisydän

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.

 4
Tykkää jutusta