Nordic Fitness Expo – Lauantain SM-kisojen tulokset

Lahdessa kilpaillaan tänä viikonloppuna Fitness- ja keholajien SM-kilpailut Nordic Fitness Expossa. Kilpailuja ja niiden tuloksia on mahdollista seurata eri puolilla nettiä ja tänä vuonna jopa telkkarista. Jos ei kuitenkaan kiinnosta kaivaa tuloksia eri puolilta pitkin nettiä, ne löytyy tästä kootusti – ja huomenna sitten huomiset tulokset!

SM
Kehonrakennus SM +90 kg

Juniorisarjoissa ei kilpailtu varsinaisesti SM:sta, mutta mitalit ripustettiin kaulaan seuraavasti:

Body Fitness juniorit -163cm

1. Elisa Jäntti
2. Ida Turunen
3. Annika Tiitinen
4. Matleena Niskanen
5. Iisa Vaine

Body fitness juniorit +163cm

1. Pepita Ravantti
2. Nelli Heikkilä
3. Rosa VIrtanen
4. Linda Vallin
5. Vera Salmi
6. Janina Kokko
7. Riikka Tenhola
8. Laura Helin

Bikini fitness juniorit -164cm

1. Anna Sihvo
2. Vilma Honkonen
3. Eva Hokkanen
4. Salla Käsmä
5. Riikka Rissanen
6. Oona Savinainen
7. Jasmina Kela
8. Iida Ylitalo
9. Sanni Ovaska
10. Laura Raukko
11. Laura Hartikainen

Bikini fitness juniorit -169cm

1. Marietta Kiianlinna
2. Jenna Ukkonen
3. Marianne Ojalehto
4. Miia Saarinen
5. Emmi Nevala
6. Nella Enävuo
7. Janina Patronen
8. Mila Lounavuori

Bikini fitness juniorit +169cm

1. Nelli Pasanen
2. Johanna Kokkila
3. Wilhelmiina Repka
4. Beata Rantaeskola
5. Elisa Leppänen
6. Miina Salmi

Men’s physique juniorit

1. Samuel Kivikari
2. Andreas Gustafsson
3. Miikka Hongisto
4. Santeri Salminen
5. Lassi Lappi

Classic bodybuilding juniorit

1. Juho Auvinen
2. Juuso Korpela
3. Juha Turunen
4. Jyri Korvala
5. Ville Ukkonen

Lauantaina varsinaisten SM-mitalien makuun päästiin CBB:ssa, Womens Physiquessa ja kehonrakennuksessa.

Classic bodybuilding SM -178cm

1. Timo Ekman
2. Samuli Nevalalinen
3. joni Lehtonen
4. Jani Veltoniemi
5. Jani Kovalainen
6. Artturi Similä
7. Mikko Timonen

Classic bodybuilding SM +178cm

1. Mikko Pitkänen
2. Nurudeen Adedorja
3. Juho Auvinen
4. Tom Aller
5. Voitto Suosaari
6. Joni Komminaho
7. Lassi Lehtovaara
8. Juha Grönblom
9. Johannes Luoma-Aho
10. Ville Ukkonen
11. Jesse Virtanen
12. Jesse Salminen

Women’s physique SM

1. Maria Kuure
2. Sari Kaarikivi-Laine
3. Tuulikki Kare
4. Riitta Mustonen

Kehonrakennus SM -80kg

1. Mika Sihvonen
2. Olli Kemppainen
3. Pekka Halonen
4. Juho Herranen
5. Juhani Herranen
6. Petri Klemettinen
7. Jari Laine
8. Kai Kuronen
9. Mikko Sundell
10. Rami Vilmunen
11. Janne Kankainen
12. Ari Ristolainen

Kehonrakennus SM -90kg

1. Henri Holappa
2. Jerry Ossi
3. Kari Tarvainen
4. Matias Niemi
5. Samuli Siitari
6. Tero Turunen
7. Robert Nitz
8. Ramiar Fehim
9. Aleksi Laajoki
10. Kimmo Antila
11. Tuomas Kuusa

Kehonrakennus SM +90kg

1. Antti Halmo
2. Toni Kohonen
3. Jari Leskinen
4. Kaj Hämäläinen
5. Juha Mentula
6. Ville Mononen

TÄÄLLÄ lauantain Ben Weider Legacy Cupin ja IFBB Nordic Elite Pro kilpailujen tulokset

TÄÄLLÄ sunnuntain SM-kilpailujen tulokset

TÄÄLLÄ sunnuntain Ben Weider Legacy Cupin tulokset

Metallisydän

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.

 11
Tykkää jutusta